Operatorzy telefonii stacjonarnej jak i komórkowej prześcigają się w różnego rodzaju ofertach, które są coraz bardzie skomplikowane i nieczytelne dla klienta. Opłacalność danej taryfy można dopiero określić po otrzymaniu rachunku. Niektóre taryfy dedykowane dla biznesu zaczynają być opłacalne w przypadku przekroczenia pewnego progu ilości połączeń. Czasami tzw. minuty darmowe przy wysokich abonamentach mogą okazać się niezwykle drogimi minutami. 
Obowiązuje tu zasada wspólna dla wszystkich operatorów.  Im abonament wyższy tym darmowe minuty tańsze oraz  tańsze połączenia po przekroczeniu abonamentu. 
 

Wprowadzenie Biznes Grupy wraz z bramką GSM zwiększa oszczędności za połączenia z telefonów komórkowych i stacjonarnych.

  

Ograniczenie rozmów do wysokości abonamentu jest więc ekonomicznie niecelowe ponieważ dopiero po przekroczeniu abonamentu można zaoszczędzić.
 

Dlatego też zdecydowaliśmy się na przedstawienie modelu techniczno-organizacyjnego jako strukturę skonkretyzowaną, opartą na urządzeniach obecnie istniejących na rynku oraz w oparciu o oferty obecnie istniejących operatorów stacjonarnych i komórkowych.
Przedstawiony model prosimy traktować jako propozycję sprzętową od której możliwe są odstępstwa w zakresie producentów sprzętu jak i dostawców usług telekomunikacyjnych.
Zaproponowany model w zakresie organizacyjnym obejmuje niezależną integrację telefonicznej sieci wewnętrznej (abonentów wewnętrznych) z :

-         sieciami operatorów telefonii stacjonarnej (w rozbiciu na połączenia lokalne, międzystrefowe i międzynarodowe
-         sieciami operatorów sieci telefonii ruchomej (telefonia komórkowa)

W ten sposób tworzy się tzw. wirtualna sieć prywatna VPN (Virtual Private Network)
Największe możliwości redukcji kosztów pojawiają się po dokonaniu integracji sieci wewnętrznej przedsiębiorstwa z siecią komórkową.     Rozwinięcie tematu 
Optymalny model telefonicznej sieci zakładowej
Biuro Techniczno-Handlowe
Szczecin ul. Tuwima 21
tel. 91-4237774,  fax 91-4240755
Liczba odwiedzin:

 Data ostatniej edycji strony:  2003-08-01